Тиждень толерантності в ЕЦТКС

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 12 по 16 листопада 2018 року був проведений «Тиждень толерантності».
Впродовж тижня робота була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.
План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Психологічний куточок був оформлений інформацією про поняття «толерантність», всі бажаючі могли прочитати вислови, які пов’язані з толерантністю, терпінням, проведено акції, години психолога, заняття з дітьми і з педагогами. Впродовж тижня Толерантності всі діти і педагогічний колектив приймали активну участь в різних заходах, які змінювали один одного.
       
   

ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!!

18 листопада –
день захисту дітей від
сексуального насильства
Одним із пріоритетних напрямків соціальної політики України є боротьба із злочинами проти життя, здоров’я, волі й гідності особи. Злочини проти статевої недоторканості дитини належать до тяжких і пов’язані з безпосереднім насильством над дитячою особистістю, її фізичною та психологічною незрілістю. Тому боротьба проти них повинна бути наполегливою і безкомпромісною.
Саме 18 листопада відзначається європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. З кожним роком зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми, про які стає відомо. Ми почали усвідомлювати, наскільки поширеним явищем може стати сексуальне насильство і як це травмує дітей, що стають його жертвами.
Всупереч поширеній думці, насильниками частіше є не незнайомці - а родичі й люди, яких дитина знає і яким довіряє. Діти часто соромляться або бояться розповісти про те, що з них знущаються. Основними причинами незвернення дітей до правоохоронних органів чи соціальних служб вважають
страх помсти насильника, сором перед оточенням, зневіру в можливості правоохоронних органів, небажання проходити огляд після сексуального насильства. Іноді діти просто не знають іншого ставлення до себе, а тому вважають його нормою. Діти самостійно не можуть стримати виконавців сексуального злочину. Це ми, дорослі, повинні знати, як треба діяти, коли підозрюємо, що дитину використовують із сексуальною метою.
Коли дитина розповіла, що вона постраждала від сексуального насильства, доросла людина може почуватися ніяково і не знайти, що казати, як реагувати і що робити. У такому випадку важливо зберігати спокій. Відразу необхідно повідомити соціальні служби. Після чого з дитиною будуть працювати психологи, які вивчать ситуацію і нададуть необхідну психологічну допомогу. Відповідно до законодавства України, у разі підтвердження насильства над дитиною ви зобов’язані повідомити у відповідні органи про зловживання стосовно дитини ( Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Службу у справах дітей, правоохоронні органи). Сексуальне насильство – це тяжкий кримінальний злочин.  Уважно поставтеся до слів дитини, не відкидаючи їх як щось неймовірне. Навіть якщо факти не мали місця, важливо зрозуміти витоки цих фантазій.
Наслідки пережитої травми без сумніву зможуть вплинути на подальше життя дитини. Відбиток пережитого відіб'ється на формуванні її особистості, світогляді, складі характеру, фізичному і психічному здоров'ї.
Саме тому захист дітей від насильства сексуального характеру, насамперед, потребує уваги з боку батьків та близьких людей дитини. 

Любов, довіра, увагу, розуміння, ніжність, батьківська турбота – це і є найкращий захист дітей від насильства.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Суїцидальна поведінка.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!