20 листопада 

Всесвітній день дитини


Факти, над якими варто замислитися!
*       Сьогодні у світі проживає 7 млрд. жителів, четверта частина яких – діти і підлітки.
*       Кожна четверта дитина у світі живе у небезпечних, нестабільних умовах.
*       Власна думка кожної дитини має для суспільства таку ж вагу, як і думка дорослої людини. Вчені довели, що діти, маючи невеликий життєвий досвід і рівень знань, успішно вирішують важливі завдання, витрачаючи на це менше часу, ніж дорослі. І вже тому заслуговують на повагу.
*       В Україні зараз існує понад 400 громадських об'єднань, які працюють для дітей і разом з дітьми. В нашій державі діє спеціальний закон про молодіжні та дитячі громадські організації.
*       Щороку в Міжнародний день дитячого мовлення, який припадає на середину грудня, понад 2000 теле - і радіокомпаній світу роблять все для того, щоб це право стало реальністю для дітей. Постійно зростає кількість дітей, які беруть участь у керівництві радіохвилями і демонструють свої таланти усіма можливими засобами.
*       У світі 10% населення, переважно жінок і дітей, змушені жити менш ніж за 1 долар на день. У багатьох країнах 10% дітей живуть нижче межі бідності. 30% дітей віком до 5 років страждають від сильного чи середнього недоїдання.
*       Щороку у світі від хвороб вмирає до 5 млн. дітей, з них 3,5 млн. – від хвороб, які можна вилікувати.
*       В Україні 169 тисяч дітей проживають у неблагополучних сім'ях.
*       Близько 250 млн. дітей у країнах, що розвиваються, працюють. Багато з них – на шкідливому і виснажливому виробництві.
*       В Україні майже 120 дітей із кожних 10 тисяч є інвалідами.

*       У загальноосвітніх навчальних закладах України навчаються понад 100 тисяч дітей з особливими потребами.
Діти - це маленькі створіння, здатні перетворити наше існування і наповнити його всіма цветомі веселки. Багато батьків з упевненістю стверджують, що саме з появою дитини їх життя кардинально змінилося. І кому, як не їм, ми повинні присвячувати найкращі свята в світі.
20 листопада щорічно відзначається Всесвітній день прав дитини - це традиція, яка існує протягом багатьох років у 129 країнах-членах ООН.
Всесвітній день дитини (20 листопада) створений спеціально для того, щоб ми зайвий раз задумалися про найменших і цінних створеннях в нашому житті. Адже діти дуже вразливі.
Світ крихіток - це якась казка, від якої потім буде залежати вся їх подальше життя. Тому вона повинна щодня наповнюватися фарбами і чарами. А взагалі, кажучи про дітей, важливо знати деякі цікаві світові факти про них, наприклад:

1.     В.А. Моцарт - багато хто не визнають його вродженої геніальності, постійно нагадуючи нам про те, що з ним в ранньому віці ретельно займався батько. Але заняття абсолютно безглузді, якщо у дитини немає ідеального слуху і почуття ритму. Моцарт до 5 років склав цілі твори, а до 10 - першу симфонію.
2.     Інтелект 2-х річного Оскара Ріглі не знав рівних. Він до такого маленькому віком мав IQ - 160. У своєму час таким даром знань і логічного мислення був наділений А. Енштейн. Малюк навіть полягав у клубі найрозумніших людей планети.
3.     В Австралії на даний момент зафіксовано найбільшу кількість випадків благополучно народжених дітей, зачатих за допомогою штучного запліднення.
4.     До речі, момент появи на світ малюка в деяких країнах не вважається його датою народження. Приміром, у Кореї обов'язково до віку дитини додають ті дев'ять місяців, які він жив в утробі матері. В Індії день зачаття - точка відліку життя крихітки.
5.     Вік жінок, які змогли народити здорове немовля, теж може вразити. Так, одна італійка вперше стала мамою в 63 роки.
6.     Кількість дітей, народжених однією жінкою, може бути дуже великим. Одна російська селянка за свої 40 років змогла народити 69 дітей.     

Насправді, саме завдяки даного свята у всьому світі стали вирішуватися глобальні питання, пов'язані з життям дитини. Створюються організації, що стежать за неблагополучними сім'ями. Адже за "страшної" статистикою, в більшості таких осередків суспільства малюки не доживають до п'яти років.

 У сфері охорони здоров'я домоглися великих результатів: рятують тих дітей, які раніше вважалися невиліковними. У плані суспільної політики діти зараз не бояться висловити свою думку і самостійно прийняти важливе рішення. Протягом усього року, але особливо 20 листопада (Всесвітній день дитини) по всій планеті тепер проводиться велика робота для малюків. На базі Організації Об'єднаних Націй заснований Дитячий фонд, діяльність якого пов'язана зі здоров'ям крихіток. Навіть вагітним жінкам надається допомога, адже вже в утробі майбутньої мами так важливо зберегти здоров'я дитини.

Ким і коли був придуманий Всесвітній день дітей - свято 20 листопада? Які його мети? Головна задача була одна - захистити і забезпечити найкращу життя кожній дитині, незалежно від місця знаходження його на нашій величезній планеті. Саме тому в 1954 р всі країни, що входили до складу ООН, отримали від Генеральної Асамблеї розпорядження, яке полягало в наступному: до 1956 вимагалося підготувати проект по впровадженню свята, присвяченого Дню дітей.
Виділялося чотири основні напрями, яким повинні були слідувати світові держави на підставі даного плану:
o    виживання дитини в даному світі: мається на увазі фізичне здоров'я і моральне його стан;
o    розвиток дітей: доступ їх до дошкільним закладам, школам, спортивним об'єктам тощо.;
o    захист від негативного впливу зовнішнього середовища;
o    участь у житті суспільства, до якого діти належать.
На міжнародному рівні 20 листопада (Всесвітній день дитини) прийнято відзначати саме свято під назвою Universal Children's Day. Але кожній країні дозволено вибрати свій національний варіант. До речі, і дата такого значимого події відразу не була точно визначена. Але через якийсь час питання було піднято на засіданні ООН. Це було зроблено після підписання деяких важливих документів:
o    1959 - Декларація прав дитини;
o    1989 - Конвенція прав дитини.
        Будь-яке свято для дитини буде краше, якщо він проведений поруч з близькими та рідними. Постарайтеся в цей день наповнити ваш будинок теплом і затишком, запросити бабусь і дідусів, накрити стіл і постійно знаходитися поряд з дитиною. Саме від такого торжества у нього залишаться самі яскраві і приємні спогади.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Суїцидальна поведінка.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!