18 травня

день вишиванки
Попри те, що вишиванки дуже популярними, а свято сорочки святкується з 2006 року, не багато людей знають, якого числа день вишиванки в Україні 2017 року. Всесвітній день вишиванки відзначається в третій четвер травня.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого,
що маже статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так скалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона настільки сильно увійшла до життя української людини, що в нашій країні влаштовуєтеся навіть спеціальне свято – день вишиванки. І коли буде день вишиванки в Україні 2017 року, громадяни країни знову збиратимуться разом на площах своїх міст, одягнуті у національні українські сорочки.
Візерунки на вишиванках
Як правило, вишиванка – це білі сорочка, вишита чи то з льону, чи то з конопляного полотна. Проте в останні часи можна зустріти сорочки чорного, червоного, коричневого, сірого та інших кольорів. Від звичайних сорочок вишиванку відрізняє дивовижний візерунок. Він робиться не аби як. На те, яким повинен бути візерунок на вишиванці, впливає той факт для кого вона буде пошита чи кому вже належить.
Традиційно, вишиванка – одяг чоловічий, але зараз вже існують вишиванки для жінок. Історично так склалось, що візерунок відрізнявся у батька та сина, у нареченого та його друга, у одруженого парубка та холостяка. Експерти сходяться в думках, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. Про ці чотири елементи йдеться в багатьох національних піснях.
ПОПУЛЯРНІСТЬ ВИШИВАНОК В ОСТАННІ ЧАСИ
За останні кілька років популярність вишиванок значно зросла. Можливо, на це певним чином влипнуло загострення відносин між Україною та Російською Федерацією. В будь-якому випадку, патріотизм населення крани досяг небувалих за роки незалежності масштабів, і це проявляється і у збільшенні кількості людей, які намагаються носити національне вбрання.
На даний момент вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу. Сорочка з візерунками слугує ознакою приналежності до свідомої спільноти. Якщо не приймати до уваги день вишиванки, то можна відмітити , що в такі державні свята як День Незалежності України, День Конституції чи День Прапору велика кількість людей збирається на центральних площах своїх сіл, містечок та міст.
Важливо відмітити, що вишиванки стають популярними не лише серед українського населення. Багато гостей крани купляють сорочки для себе та своїх дітей.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Суїцидальна поведінка.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!